Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla a orgazm

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą w takim razie kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli zostaną one prawidłowo wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z w pewnych momentach można też trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, żeby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najlepiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć nadal, chociaż raz na dzień.
W aptekach i sklepach można aktualnie nabyć odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces i okazuje się, że dają korzystne rezultaty. Z takimi kulkami też ćwiczy się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Panie, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to wynik podczas porodu drogami natury i o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością usuwa się również problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie absorbują dużo czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.